Spravte si postavu po porodu na elipticalu

Mateřství dá každé ženě pořádně zabrat, a většinou se bohužel projeví i na postavě. Největším problémem nebývají ani nabrané kilogramy, ale povolené svaly.

A právě ty pomůže vytrénovat eliptical, fitness stroj, který v domácnostech postupně nahrazuje rotopedy. Uživatelé si ho chválí, protože je šetrný ke kloubům a kolenům. Na trošku zvláštní elipsovitý pohyb si sice budete muset zvyknout, ale velice brzy oceníte jeho efektivitu.

Kolik času to zabere?

Pro natrénování pohybu a zlepšení fyzické kondice je vhodné cvičit třikrát týdně zhruba po půlhodině (někteří trenéři doporučují delší dobu). Čas cvičení na elipticalu si určíte podle svých schopností a výdrže. Se zvyšováním kondice můžete postupně přidávat.

U domácích trenažérů je skvělé to, že se dá na nich cvičit kdykoliv, bez dodatečných nákladů i nutnosti zajišťovat hlídání pro děti. Z elipticalu na ně snadno dohlédnete, případně trénujete, když děti spí (moderní stroje jsou tiché a neruší je). Třeba při oblíbeném TV pořadu, aby to rychleji utíkalo.

Za pár týdnů budete mít viditelně posílené svaly a opět se vejdete do oblečení, které jste nosila před těhotenstvím. Potvrzuje to řada uživatelek elipticalů.

Zdroj obrázku: baby.unica.ro


Publikováno: 5. 4. 2016