Eliptical do fitcenter a pro náročné uživatele

Zařizujete fitness centrum? Nebo si chcete pořídit luxusní posilovací stroj domů, aby se na něho mohla spolehnout celá rodina? Doporučujeme vám eliptical vyšší cenové kategorie - moderní stroj k posílení celého těla.

Robustní elektronicky ovládaný eliptický trenažér s hrudním pásem má bohatou funkční výbavu. Jeho osmikilogramové zátěžové kolo umožňuje plynulý odpor pohybu a 16 stupňů regulace zátěže přizpůsobí trénink všem výkonnostním typům uživatelů. Hmotnost elipticalu je 112 kg a nosnost až 180 kg! Je tedy určen pro dlouhodobou zátěž - pro komerční, ale i domácí využití.

Přehledný modře podsvícený displej elipticalu zobrazuje čas, vzdálenost, kadenci pohybu, rychlost, zátěž, spálené kalorie, tepovou frekvenci a výkon. Stroj má 20 přednastavených tréninkových programů, 1 manuální program, 4 programy HRC dle tepové frekvence (55 %, 75 %, 90 %, cílová tepová frekvence) a 1 uživatelský program.

Proč je eliptical tak oblíbený?

Eliptical v poslední době v popularitě předhání i tradiční rotopedy. Je totiž zvláště šetrný ke kloubům a kolenům, i když na elipsovitý pohyb si uživatelé musejí nejdříve zvyknout. Po natrénování pohybu a zlepšení fyzické kondice se doporučuje cvičit 2–3× týdně po 30–40 minutách (někteří trenéři doporučují i delší dobu). Vše záleží na vaší kondici, motivaci a výdrži.

Zásadní je tepová frekvence. Ideální tepovou frekvenci pro trénink spočítáte tak, že od čísla 220 odečtete váš věk. Vaše tepová frekvence by se měla pohybovat okolo 65–70 % této hodnoty (např. pro věk 40 let je to 65–70 % ze 180 = 117 až 126 tepů za minutu).

Při snaze zhubnout byste se měli na elipticalu jen lehce zadýchávat (při větší zátěži budete spíše posilovat svaly).

Důležité je také dodržovat pitný režim a pro zhubnutí cvičit nejlépe ráno na lačno, případně 2 až 3 hodiny po jídle.

Kvalitní eliptical, který umožňuje pohyb v obou směrech, v krátkém čase spolehlivě vytrénuje celé vaše tělo.


Publikováno: 7. 7. 2016