Eliptical z bazaru: Je to dobrý nápad?

Elipticaly jsou natolik populární a žádané, že se vyskytují i v internetových bazarech. Jistě, tato koupě může být cenově výhodná, někdy však jen zdánlivě. Přiblížíme si možná rizika.

Koupit eliptical v bazaru se může vyplatit, zvláště, je-li minimálně používaný. Záleží však na podmínkách nákupu použitého zboží, které by si měl každý zájemce předem přečíst.

Jak je to s reklamací elipticalu z bazaru?

Následné reklamace věci z internetového bazaru mohou být problematické. Běžné reklamace jako u zboží zakoupeného v obchodě zde totiž uplatnit nejde, a to ani kdyby ještě platily. Prodávající poskytuje záruku jen dobrovolně. Na vady použitého zboží, které vzniknou po jeho koupi, se žádná zákonná ochrana nevztahuje.

U použitých sportovních potřeb a dalšího zboží lze reklamovat jen případné skryté vady, nebo dodatečně žádat slevu z ceny, nanejvýš vrácení peněz. Lhůta, ve které je nutné vše vyřídit, trvá 6 měsíců od převzetí zboží.

Obchodování v bazaru předpokládá seriózní jednání. Výhodou je, že prodávající bývají vstřícní a aktéry často spojuje i upřímný zájem o elipticaly či jiné prodávané věci. Když budete jednat s největší opatrností, může se vám koupě elipticalu v bazaru vydařit.

Využijte výprodeje elipticalů

Pokud chcete ušetřit a přitom nakoupit bezpečně, soustřeďte se na výprodeje elipticalů v solidním e-shopu. Často jsou jen z minulé sezóny, případně s drobnou vadou, která nemá žádný vliv na funkčnost, a cena může jít dolů o desítky procent.


Publikováno: 2. 8. 2016